Opublikowano:

Wyprawka dla niemowlaka – co należy kupić przed narodzinami?

wyprawka-dla-niemowlaka-navyblueforkidsPrzyszli rodzice często czują się zagubieni, gdy oczekują pierwszego dziecka. Nie mają pewności dotyczącej tego, co dla noworodka niezbędne, a co przydatne, ale nie konieczne. W rzeczywistości skompletowanie wyprawki nie stanowi większego problemu, wystarczy podejść do tego zadania z rozsądkiem.

Wyprawki dla niemowląt – co powinno się w nich znaleźć?

  W pierwszych dniach opieki nad maluszkiem najważniejsze są kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji i karmienia, a także ubranka. Maluszek będzie szybko rósł, więc nie musimy kupować zbyt wielu co powinno się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka?rzeczy w rozmiarze 56 bądź 62 cm. Istotne, aby były to ciuszki z dobrej jakości materiału – najlepiej naturalnego typu czysta bawełna czy bambus. Wyprawka dla niemowlaka musi składać się m.in. z kilku sztuk body z długim i krótkim rękawem, śpioszków i pajacyków oraz paru koszulek bez rękawów (pod pajacyk). Maleństwo potrzebuje też kaftaników z długim rękawem, bluz i sweterków zapinanych z przodu oraz skarpetek. W zależności od tego, w jakiej porze roku się urodziło, wyprawka może być uzupełniona o kombinezon albo rękawiczki, czapkę i szalik. Dodajemy do niej paczkę pieluch jedno- lub wielorazowych (ekologicznych), miękką szczoteczkę do włosów i nożyczki do paznokci. Przyszła mama z pewnością poświęca wiele czasu na planowanie tego, co kupić przed porodem. Nawet gdy chce karmić piersią, i tak potrzebuje laktatora do odciągania pokarmu oraz wkładek laktacyjnych do biustonosza. Ponadto wyprawka dla noworodka powinna zawierać kilka śliniaków, poduszkę typu rogal oraz smoczek.

Co jest potrzebne dla noworodka?

wyprawka dla niemowlaka - kocykW zakresie pielęgnacji należy zwrócić uwagę, aby wybrane preparaty mogły być stosowane od 1. dnia życia. Gdy nie wiadomo, co kupić dla noworodka, dobrze sięgnąć po kosmetyk z atestem np. PTA, IMiD, PZH lub CZD bez względu na to, czy to płyn do mycia ciała, krem nawilżający czy ochronny do pupy. Przy przemywaniu oczu i twarzy dzidziusia sprawdzą się płatki kosmetyczne, gaziki jałowe oraz sól fizjologiczna, pomocna również przy czyszczeniu noska. Wyprawka dla dziecka nie będzie kompletna bez akcesoriów do kąpieli typu termometr do mierzenia temperatury wody, wanienki i ręczników. W celu uniknięcia podrażnień delikatnej dziecięcej skóry warto zaopatrzyć się w specjalny proszek do prania odzieży niemowlęcej. Opcjonalnie do rzeczy dla niemowlaka można dołożyć nawilżane chusteczki pielęgnacyjne. W pełnej wyprawce dla maluszka niezbędny jest oczywiście wózek. Przyda się też mata do przewijania, a na zimowe spacery – śpiworek do wózka. Jeśli zamierzamy podróżować z dzieckiem autem, konieczny będzie fotelik samochodowy. Najlepsze rozwiązanie to stopniowe uzupełnianie wyprawki. Dajemy sobie czas, aby na spokojnie sporządzić listę i kupić wszystko, co jest potrzebne dla noworodka.