Opublikowano:

Różnice w materiałach kocyków dla niemowląt

Skóra dziecka wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także materiałów, w których będzie bezpieczna. Zakup odpowiedniego koca dla dziecka jest więc nie lada wyzwaniem. Duży wybór oznacza tyle samo możliwości, co wątpliwości, dlatego warto przed zakupami nieco się  przygotować i poznać, czym różnią się od siebie poszczególne materiały. Dzięki temu zapewnimy maluchowi komfort i wygodę.

Jaki kocyk dla niemowlaka wybrać?

Na dobrą decyzję składa się mnóstwo kwestii, począwszy od rozmiaru kocyka, poprzez wzór i kolor, jakie go zdobią, aż do materiału, z którego został wykonany. Skład materiałowy jest zdecydowanie najważniejszy, bo decyduje o tym, jak maluszek będzie się czuł podczas spaceru czy nocą. Nieraz rodzice zamiast kupować pościel dla noworodka, decydują się  na inne alternatywne rozwiązania. Np. ciepły kocyk zapewnia większą wygodę, przydaje się nie tylko w łóżeczku, ale można go także wykorzystać do okrywania w wózku czy podczas wyprawy na sanki. To niezbędny element dziecięcej wyprawki. Jaki kocyk, ze względu na materiał, warto wziąć pod uwagę?   Bawełniany – to świetna opcja już dla najmłodszych dzieci, ponieważ bawełna bardzo rzadko uczula. Koce mogą być grubsze lub cieńsze, odpowiednie na zimę lub lato. Są bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości, miękkie oraz przyjemne, a do tego prezentują się bardzo oryginalnie, bo mogą mieć różne sploty, np. warkoczowy, jak np. kocyki navy blue for kids, co wygląda wyjątkowo ciekawie. Bambusowy – idealny na każdą porę roku, ponieważ latem będzie przyjemnie chłodził, a zimą ocieplał. Ponadto, materiał jest hypoalergiczny i bardzo wytrzymały, łatwy także do prasowania. Kocyki bambusowe są bardzo przyjemne w dotyku i – co ciekawe – nie zatrzymują żadnych zapachów.

Kocyk muślinowy czy bambusowy – który lepszy?

Muślinem określa się rodzaj splotu, luźny i przewiewny, który przypomina nieco tetrę. Koc muślinowy może być wykonany z różnych włókien, najczęściej jednak spotyka się mieszanki, np. bawełnę i bambus w różnych proporcjach. Idealnie sprawdzi się latem. Z kolei koc bambusowy można uznać za całoroczny ze względu na jego właściwości termoregulacyjne. Jeśli przyszli rodzice poszukują uniwersalnego rozwiązania, warto, aby wybrali kocyk bambusowy. Z kolei dla delikatnej ochrony latem doskonale sprawdzi się muślinowy kocyk. Natomiast chcąc zakupić efektowny, a zarazem praktyczny kocyk na prezent, można zwrócić uwagę na wspomniany bawełniany navy blue z pięknym, warkoczowym splotem.